Crid Architects | Bursa Butik
859
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-859,locale-en-us,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Bursa Butik

Proje, Nilüfer’in en yoğun caddelerinden biri olan FSM Bulvarı’na çok yakın bir konumda yer almaktadır. Proje alanının caddesinde aynı işlevde birçok butik yer almaktadır. İşverinin de isteği üzerine butik işlevi olacak projenin iç mekan çalışmaları için analiz çalışmalarına başlanmıştır. İşverenin istekleri doğrultusunda mekanın gösterişli, bulunduğu çevrede hemen dikkat çekmesi ve kullanıcılar için davetkar bir mekan olması yönündedir. Butik mağazasının kurumsal çalışmalarına bakıldığında da altın, pudra renkleri ön plana çıktığı görülmüştür. Bu çıkarımlar doğrultusunda mekanda pirinç malzemesi, kadife kumaşlar, aynı zamanda mekana sıcaklık katması için de pudra tonlarında kumaşlar ile ahşabın kullanılması tercih edilmiştir.

Mağazanın vitrin kısmı kadife perdeler ile yarı kapatılarak mekanın dışarıdan içinin algılanması kısmen engellenmiştir. Böylece kullanıcı da merak duygusu oluşturulmak istenmiştir. Mekan girişinde yer alan satış kısmı ile işverenin mekana tam olarak hakim olması amaçlanmış, mağazaların en büyük sıkıntılarından biri olan güvenlik sorunu önlenmiştir.

Proje Yeri

Nilüfer, Bursa

İşveren

ES

Program

Butik

Tür

Uygulanan Proje

İnşaat Alanı

95 m²

Tasarım Ekibi

Emre Engin