Crid Architects | Hakkımızda
120
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-120,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

HAKKIMIZDA

Crid Architects, İstanbul kentinde 2016 yılında kurulmuş olup, yapılardan kamusal alana, büyük ölçekli kentsel planlamaya kadar mimarlık ve tasarım üzerine odaklanan bir ofistir. Emre Engin ve Merve Keskin tarafından kurulan şirket birçok farklı ofis ile işbirliği içinde işlerini yürütmektedir.

Crid Architects oluşumu, tasarım yapılırken projelerin yerel, bölgesel ve küresel bağlamda düşünülmesi, müşterinin ötesinde toplumsal bir amaç için yapılması gerektiğine inanırlar. Bu bağlamda projelerin kalıcı bir sosyal, ekonomik ve çevresel etki yaratmasını amaçlamaktadırlar. Yapılı çevrenin, şehrin sosyal dokusuna en iyi şekilde entegrasyonu için çalışmaktadır.

Projelere yaklaşımları, ayrıntılı araştırma, analiz, mesleki sorumlulukları da gözeterek tasarım ve uygulanması şeklindedir. Bu süreçler aynı zamanda onlar için keşfedici, öğretici ve eğlenceli bir süreçtir.

Projelere hevesle ve merakla çalışmanın, böyle bir yaklaşımın, sürekli değişim içinde olan bir dünyada en iyi tasarım çözümleri geliştirilmesi için en verimli yol olduğuna inanırlar. İyi bir analiz ve net bir şekilde tanımlanmış yaklaşım, başarılı bir tasarımın ayrılmaz bütünüdür. Bu bağlamda doğru soruları sorarak doğru cevabı bulmak için çalışırlar.

Söz konusu tasarımın da en iyi şekilde yapılabilmesi için ilk analizden projenin gerçekleştirilmesine kadar çeşitli mesleki alanlarda uzmanlarla stratejik işbirliğine gitmektedirler.

ÖDÜLLER

2020 Konya Büyükşehir Belediyesi Alaeddin Bulvarı Düzenleme Davetli Kentsel Tasarım Yarışması  1. Ödül

2018 Balat Residence Davetli Proje Yarışması  1. Ödül

2017 7 İklim 7 Bölge – Mahalle Ulusal Mimari ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması, İç Anadolu Bölgesi  3. Mansiyon Ödülü

2016 Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Yakın Çevresi Mimari Proje Yarışması  1. Mansiyon Ödülü

2015 Ytong Mimari Fikir Yarışması: 20 Yıl Sonra Ben Buradayken  Eşdeğer Ödül

KURUCU ORTAK / Y.MİMAR

EMRE ENGİN

emre@cridarch.com

Lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra iş hayatında, birçok farklı ölçek ve işlevli projenin tasarım ekibinde yer almıştır. Aynı zamanda birçok ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmasına katılmış ve ödüller almıştır. 2016 yılında başladığı, Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım programında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2016 yılından beri çalışmalarına kurucusu olduğu Crid Architects bünyesinde devam etmektedir.

KURUCU ORTAK / MİMAR

MERVE KESKİN YAPAR

merve@cridarch.com

Lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra iş hayatında, birçok farklı ölçek ve işlevli projenin tasarım ve uygulama ekibinde yer almıştır. 2016 yılından beri çalışmalarına kurucusu olduğu Crid Architects bünyesinde devam etmektedir. 2018 yılında Artvin’de ikinci ofislerini açarak buradaki işlerini Merve Keskin Mimarlık adı altında yapmaktadır.