Crid Architects | Casita Podyum Park
871
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-871,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Casita Podyum Park

Proje, Nilüfer’in en yoğun kullanıma sahip alışveriş merkezlerinden biri olan Podyum Park’ın içinde yer almaktadır. İşverenin istiği üzerine iç mekanın konseptinin değiştirilerek, mekanın daha fazla ilgi çekmesi, herkesin ‘Mantıcı’ olarak düşündüğü konseptten çıkarak kafe,restaurant işlevi olan bir mekan olması istenmiştir. Bu çalışmalar doğrultusunda günün her saati kullanıma uygun şekilde mekansal bölünmelere de olanak sağlayan bir iç mekan kurgusu düşünülmüştür. Mekanın bar ve mutfak kısmında maliyetli değişimlere gitmek yerine kapalı ve açık oturma alanlarının yeniden tasarlanılması istenmiştir. Bu doğrultuda mekanda koyu renkler tercih edilmiştir. Duvarlarda sanatsal boyamalar kullanılarak mekanın konsept olarak ilgi çekmesi amaçlanmıştır. Aynaların yoğun olarak kullanılmasının amacı da mekansal algının büyüklük bakımından artması amaçlanmıştır.

 

Mekanda daha önce kullanılan kısa süreli oturmalar için genelde tercih edilen konfor oranı düşük sandalyeler yerine konfor oranı yüksek, kullanıcıların mekanda daha fazla zaman geçirmesine olanak sağlayan sandalye ve mobilyalar kullanılmıştır. Mekan girişinde ise diğer mekanlardan daha fazla dikkat çekmesi amacıyla farklı bir giriş kısmı tasarlanmıştır. Böylece daha önce arada kalarak dikkat çekmeyen mekan ön plana çıkartılmıştır.

Proje Yeri

Nilüfer, Bursa

İşveren

Casita Bursa

Program

Restaurant, Kafe

Tür

Öneri Proje

İnşaat Alanı

170 m²

Tasarım Ekibi

Emre Engin, Ömer Ülker